Castle Party - Czasopismo "Coś na Progu"Writen at: 2012-05-16 15:55:33
Coś nowego powstało. I specjalizuje się w horrorze i kryminale. Coś na progu. Pierwszy numer ma 66 stron. Oprócz naprawdę świetnej okładki Michała Oracza i wygodnego formatu (trzyma się to jak książkę, albo Kindle), jest dużo dobrych tekstów.

Opowiadanie Edwarda Lee, nowela Stefana Grabińskiego, poezja H.P. Lovecrafta, esej S.T. Joshiego, biografa Lovecrafta, felietony Marcina Wrońskiego i Bartka Czartoryskiego, wywiad rzeka z medykami sądowymi i komiks Krzysztofa Chalika. Tematem numeru jest wpływ Samotnika z Providence na kulturę popularną.
Pełen spis treści oraz wstęp:
http://issuu.com/cosnaprogu/docs/cnp01_wstepniak2
Więcej informacji o „Coś na progu” na blogu:
http://cosnaprogu.blogspot.com/

Okładka pierwszego numeru:
Michał Oracz to jednak Michał Oracz...


Odnośnie numeru drugiego ”Coś na progu”, który pojawi się w drugiej połowie maja. Będzie więcej stron. Z opowiadań zagranicznych na pewno pojawią się: Ketchum, Blackwood i Rudazow. Publicystyka, m.in. Clive Barker i Mort Castle. Piszemy o Beksińskim, Bradburym, Benteleyu Little, o tajemnicach Poego, kryminale retro w Polsce oraz w Rosji, o detektywach w Japonii i Skandynawii, będzie także o Batmanie, Vampirelli i sporo na temat steampunku (z zupełnie innej strony niż zwykle)... Mówiąc krótko – duża paka tekstów na temat PULP FICTION, a to oczywiście nie wszystko Tematem numeru jest: Retro. Pełen spis treści soon. Więcej info na blogu czasopisma.
http://cosnaprogu.blogspot.com/

Kto jeszcze nie ma jedynki? Hit the sklep (WYSYŁKA JEST DARMOWA - płacicie tylko za pismo)
http://dobrehistorie.pl/

No i jest pyszna okładka numeru drugiego. Tadaam!Added: 2012-05-15 15:32:37

Książka Dobrych Historii "Cienie spoza czasu" oficjalnie zapowiedziana. Pre-order antologii tekstów w hołdzie H.P. Lovecraftowi rusza 6 czerwca 2012 (nie zabraknie bonusów)! Masterton, Moore, Castle, Newman, Dean Foster, Watson, Campbell - podejrzewam, że wszyscy znają te nazwiska, ale jakby ktoś chciał dowiedzieć się czegoś więcej, to zapraszam na blog czasopisma "Coś na Progu". Nie bez kozery pierwszy numer czasopisma jest poświęcony Lovecraftowi :)
http://cosnaprogu.blogspot.com/
W jedynkę Cthulhową oraz nadchodzącą dwójkę steampukową można się zaopatrzyć na
dobrehistorie.pl
(0zł za wysyłkę - bez ściemy, sam pakuję, to wiem)


Added: 2012-05-16 15:55:33

Stało się! Z opóźnieniem, ale jednak. "Coś na Progu" w salonikach Inmedio w Kolporterze. Od przyszłej środy będzie można zaopatrzyć się w czasopismo w całej Polsce.

------------------------------------------------
CNP (O zł za wysyłkę) na http://dobrehistorie.pl/
A tak poza tym, to mam się świetnie.
Grzegorz Janusz

Author: Grzegorz Janusz

PM E-mail Www