Castle Party - DAIMONION / GORTHAUR / monoLight / SYNCHROPATH - 18.09 - Twierdza SrebrnogórskaWriten at: 2010-09-01 20:39:29


Gotyckie oblężenie czyli Gotyk na forcie.

W dniu 18-go września na Twierdzy Srebrnogórskiej odbędzie się pierwsza edycja cyklicznych koncertów dla fanów lubiących mroczne i klimatyczne dźwięki ; )
Zagrają: DAIMONION, GORTHAUR, monoLight i SYNCHROPATH.

DAIMONION pochodzi z Piotrkowa Trybunalskiego. Ich muzykę można nazwać rockiem atmosferycznym, z dużą dozą klimatu, przestrzeni i mrocznego niepokoju. Zespół zawsze dobrze odbierany był na koncertach i ten właśnie środek kontaktu z fanami jest ulubiony przez zespół. Utwory Daimonion ukazywały się na kilku składankach, m.in. na kompilacji wydanej z okazji edycji 2001 festiwalu Castle Party, który pozostawił zespołowi wiele ciepłych wspomnień z występów na pięciu jego edycjach. W swoim dorobku Daimonion ma kilka kaset i płyt demo oraz koncertowych, a także jeden pełnometrażowy album, który miał oficjalną premierę 15 czerwca 2007 roku, wydany nakładem Love Industry z Łodzi. Utwory Daimonion ukazywały się na kilku składankach, m.in. na kompilacji wydanej z okazji edycji 2001 festiwalu Castle Party, który pozostawił zespołowi wiele ciepłych wspomnień z występów na pięciu jego edycjach. Daimonion był również obecny na wydanej przez Metal Mind Records składance DVD 'In Goth We Trust' która miała ukazywać przekrój polskiej sceny dark i gothic.

GORTHAUR - kłodzki zespół z nurtu "dark independent", który odniósł już spore sukcesy na polskiej scenie niezależnej. Zespół ma już na swoim koncie jedną pełną płytę "New Better Existence" a obecnie kończy pracę nad drugą płytą "Seasons".

monoLight to efekt współpracy kilku muzyków, znanych wcześniej z takich projektów jak Co.In. czy d’Archangel. Grupa w swoich utworach próbuje łączyć przestrzenną elektronikę z mrocznymi riffami gitar i motoryczną grą sekcji rytmicznej. Całość wypada nieco transowo i hipnotycznie. Projekt, po kilku miesiącach przygotowań, powstał wiosną 2010 roku. W planach intensywna działalność koncertowa, a pod koniec 2010 roku światło dzienne ma ujrzeć pierwszy album zespołu.

SYNCHROPATH jest electro-industrialną grupą muzyczną założoną przez Karabin Type (Kuba Avenarius).
Do niedawna Synchropath funkcjonował jako projekt studyjny, jednak od kwietnia 2009 roku skład został wzmocniony przez Kornela - gitarzystę i zaczął działalność koncertową.

http://www.oblezenie.wolneklodzko.com
------------------------------------------------
MK999

Author: MK999

PM