Castle Party - RED EMPREZ + monoLight - 9.09 (czwartek) - WrocławWriten at: 2010-09-01 20:46:50


koncert:

RED EMPREZ
+
monoLight


klub ALIVE
ul. Kolejowa 12
Wrocław

9 września 2010 (czwartek)
start: 20:00
wstęp: 10 zł

info: http://www.alive.wroclaw.pl

--------------

RED EMPREZ + monoLight - 9.09 (czwartek) - Wrocław

RED EMPREZ

Muzyka RED EMPREZ to energetyczno-erotyczna mieszanka pulsującego beatu i melodyjnych syntetycznych dźwięków przetykana wyziewami diabolicznej fabryki. Electro, industrial, gotyk - wszystko to składa się na muzyczną twarz zespołu. "Ciągle poszukujemy wyrazów artystycznej ekspresji i nie chcemy ograniczać się do jednego konkretnego stylu, naszym celem jest zaskakiwanie słuchaczy".

Grupę tworzą Mike (instrumenty klawiszowe) i Adam (wokal). Dorobek zespołu to dwa albumy: „Clubgirls and Poofs” (2005), „On the Leash” (2009) oraz utwory na kilku kompilacjach - m.in. na „Minimax pl 3” sygnowanej przez Piotra Kaczkowskiego z radiowej Trójki czy też polskim „Tribute to Depeche Mode – DM The Revelator”.

Duet miał okazję zaprezentować się szerokiej publiczności na festiwalach: Castle Party '08 i '10, Wave Gotik Treffen '08 (Niemcy), Out of Line Festival '08 (W-wa), Electro Prague Festival '07 (Czechy), Basowiszcza '06, Kunigunda Lunaria '05 (Litwa). Występował na wielu koncertach klubowych w kraju i za granicą (Niemcy, Rosja, Słowacja, Czechy, Litwa). Supportował występy grup: Combichrist, Das Ich, The Crüxshadows, Closterkeller, Minerve.

http://www.myspace.com/redemprez
http://www.redemprez.com--------------

monoLight to efekt współpracy kilku muzyków, znanych wcześniej z takich projektów jak Co.In. czy d’Archangel. Grupa w swoich utworach próbuje łączyć przestrzenną elektronikę z mrocznymi riffami gitar i motoryczną grą sekcji rytmicznej. Całość wypada nieco transowo i hipnotycznie.

Projekt, po kilku miesiącach przygotowań, wystartował wiosną 2010 roku. Mówi wokalista grupy Robert „Angelo”: „Miałem kilka gotowych kompozycji, ale nie wiedziałem, w którą stronę się to rozwinie, jednak kiedy Patryk (gitara) przyniósł na próbę pierwszy tekst, poczułem, że będzie zespół.” W maju tego roku, na pierwszej sesji nagraniowej, monoLight zarejestrował trzy utwory, kolejne w okresie czerwca-lipca - efektem czego jest materiał demo "how close am i?" i koncert na tegorocznej edycji festiwalu Castle Party. W planach intensywna działalność koncertowa. Pod koniec 2010 roku światło dzienne ma ujrzeć pierwszy album zespołu.

http://www.myspace.com/monolightband


------------------------------------------------
MK999

Author: MK999

PM