Castle Party - Gothic Halloween Night - Lily of the valley + Redemptis - KielceWriten at: 2010-09-28 18:43:30


Gothic Halloween Night
Zapraszamy na pierwszą edycję imprezy kieleckiej, której ideą jest promowanie zespołów, które prezentują muzykę z szeroko pojmowanego gatunku Dark Independent. Po koncertach odbędzie się after party, na którym obok szlagierów, dobrze znanych zespołów, grup i projektów, nie zabraknie naszej polskiej sceny DI. Będzie można m.in usłyszeć utwory, które znalazły się składance Halotan Sounds 1.

Dzięki Halotan Records będziemy mieli także niespodziankę dla uczestników imprezy. Wybrani uczestnicy będą mogli stać się posiadaczami płyt jakie Halotan Records przygotował. W jaki sposób? Przyjdź i się przekonaj!
Atrakcji na ten wieczór przewidujemy jak widać wiele.


Na pierwszej odsłonie na żywo zobaczymy dwa zespoły:

Lily of the valley
http://www.myspace.com/lilyofthevalley2008

Tym, którym na nazwa Halotan Sounds nie jest obca, będą kojarzyć ten projekt z utworu "Winter in paradise", który znalazł się na pierwszej edycji składanki. Niemniej jednak kilka słów o projekcie:

Duet powstał w roku 2008 ale jako solowy projekt działał już w 2007 (z tamtego okresu pochodzi m.in cover Lacrimosy Liebiesspiel). Pod koniec 2008 roku zespół zaczął nagrywać w profesjonalnym studio. Na dzień dzisiejszy gotowy jest materiał na całą płytę. Ciężko przyporządkować muzykę Lily of the valley i "zaszufladkować" w jedną etykietę, bowiem inspiracje, które są podstawą do tworzenia, układają bardzo szeroką gamę muzycznych gatunków. Początkowo projekt miał być nastawiony na muzykę syntezatorową, elektroniczną, z mocnym uderzeniem i chwytliwymi rytmami, przeplatanymi spokojną nastrojowością ballad z żeńskim wokalem. Kiedy do projektu dołączył gitarzysta kierunek muzyki Lily of the valley zyskał kolejne cechy. Teksty Lily of the valley dotyczą ludzkiej egzystencji. Opierają się na emocjach i uczuciach, które związane są z konkretnymi momentami w życiu.

skład zespołu:
Emmanuella Robak (arachna) - muzyka, klawisze, słowa, wokal
Ireneusz Kalwat (kiras) - gitara, perkusja

Redemptis
http://www.redemptis.pl/

Zespół „Redemptis” jest to radomski septet grający klimaty melodyjnego metalu gotyckiego oraz elementy black. Historia zespołu zaczyna swój bieg na początku sierpnia roku pańskiego 2005, kiedy to dwójka braci: Grzegorz i Tomasz Nowoświatłowscy postanowili, że ich gitary mają zdecydowanie lepsze zastosowanie niż kurzenie się gdzieś w kącie pokoju. Skrzyknęli parę osób i tak z mroku wyłonił się „Redemptis”. Skład zespołu wielokrotnie się zmieniał, zespół zaprzestał działalności w 2006 roku z powodu odejścia kilku członków. Ale po dwuletnim zesłaniu w muzyczny niebyt „Redemptis” powrócił w nowym, odświeżonym składzie. Rok 2009 przyniósł niemiłą niespodziankę – zespół opuszcza wokalistka. Muzycy myślą o zaprzestaniu dalszego grania ale wówczas na wokalu w zespole pojawia się Marcin „Stanley” Wzorek, który oprócz wokalisty staję się trzecim gitarzystą. W marcu 2010 do zespołu dołącza wokalistka. Pięć miesięcy później zespół zaczyna nagrywać swoją debiutancka płytę zatytułowaną „Pierwszy listopada”.


skład zespołu:
Wioletta Sar – wokal
Marcin “Stanley” Wzorek – wokal i gitara
Grzesiek Nowoświatłowski – gitara
Tomek Nowoświatłowski – gitara
Emil Sadowski – klawisze
Tomek Mrozowicz – bas
Marcin Mendrek – perkusja


After Party poprowadzi djane - FrozenRose (prowadząca kieleckie imprezy takie jak: DisGOTHeque, SchwarzeTanzen, 80's Party).
------------------------------------------------
arachna

Author: arachna

PM E-mail