Castle Party - BACK TO THE 80'S - Neon Romance - Cabaret Grey - ŁÓDŹWriten at: 2014-04-03 21:16:52


Neon Romance / 80s electro fusion / Sosnowiec, Warszawa
Gdyby istniał wehikuł czasu członkowie zespołu Neon Romance najchętniej cofnęliby się o trzydzieści lat. Do czasów, kiedy ludzie pisali listy, słuchali long play, oglądali kasety vhs i pili wina na prywatkach. Neon Romance to electropopowe trio rozdarte pomiędzy kiczowatym chłodem lat 80., a tęsknotą za emocjami w bezdusznym świecie XXI wieku. Dwóch facetów na syntezatorach i dziewczyna na wokalu, w akompaniamencie bębnów, pędzącego basu i melodii, które nie zawsze są wesołe. Zespół powstał wiosną 2012 roku z inicjatywy dwójki przyjaciół, a zarazem zupełnych przeciwieństw – Michała Kapuścińskiego i Bartka Salamona zafascynowanych szeroko pojętą stylistyką tamtej dekady. Kilka miesięcy później dołączyła do nich Marika Tomczyk dokładając do tworzonych przez nich dźwięków subtelny wokal. Mocne nawiązanie do stylistyki lat 80-tych, widoczne w każdej płaszczyźnie – od doboru instrumentów oddających brzmienie tamtych czasów po starannie dopracowany image zespołu. Wszyscy, którzy tęsknią za tamtymi czasami, powinni sprawdzić, co Neon Romance ma do zaprezentowania.

https://www.facebook.com/NeonRomance

--------

Cabaret Grey / post-punk coldwave / Legnica
Cabaret Grey jest post-punkową formacją czerpiącą garściami z dokonań takich zespołów jak Bauhaus, X-mal Deutschland, Siouxie And The Banshees, Skeletal Family, This Mortail Coil czy Chameleons. Pozostając wierni mrocznej stronie muzyki lat '80, tworzą zimne i surowe piosenki, podsycone gotycką nostalgią i deathpunkową energią.
Zespół założony w 2010 roku, zaistniał na kilku składankach, wydał świetnie przyjętą EPkę "Stirring" i zagrał kilka koncertów (m.in. Praga, Poznań, Warszawa).
Przez ostatnie 2 lata muzycy byli skoncentrowani na swoim drugim projekcie This Cold (www.thiscold.com), teraz wracają do grania nieco chłodniejszych brzmień pod nazwą Cabaret Grey. Z nową frontmenką, nowym repertuarem i planami wydawniczymi.

www.cabaretgrey.pl
www.cabaretgreyofficial.bandcamp.com


bilety 10 pln

linki:
https://www.facebook.com/events/599724366785555/
http://www.lastfm.pl/event/3844924+Back+to+the+80%27s+-+Neon+Romance+-+Cabaret+Grey
------------------------------------------------
[email protected]

https://www.facebook.com/mirrorphobic.productions
http://www.mirrorphobic.pl

http://www.paninozownik.blogspot.com/
http://www.nozownik-art.blogspot.com/
http://lastfm.pl/user/krolowa_karo
http://www.gotykforum.pl/
nozownik

Author: nozownik

PM E-mail Www