Castle Party - Propozycje na CP 2016Writen at: 2015-07-10 01:42:39
W ramach nieco odmiennych rzeczy (aczkolwiek dziwnie to może brzmieć na CP) może takie coś do kościółka na wieczór :
Added: 2015-07-10 01:31:21

Również na małą scenę nowy duet ale oldschool'owy (w mojej skromnej opinii trąci trochę DAF):w wersji koncertowej :
Added: 2015-07-10 01:42:39

Quote - Krzysztof Rakowski:
LOVE AMONGST RUIN
To zespół założony przez Steve Hewitta - perkusista Placebo. W składzie także Perry Bamonte z The Cure na basie.W lipcowo - sierpniowym Sonic-Seducer płyta oceniona na 7,5 (max to 10), najwyżej z 15 ocenianych płyt (lepiej niż m.in. Cradle of Filth, To/Die/For czy Oomph!) - średnia ocena jest wypadkową ocen 10 dziennikarzy.
------------------------------------------------
Marko Glauko / ex-vimag/
vimag

Author: vimag

PM E-mail
Writen at: 2015-07-10 19:04:00
Mamy rozumieć, że już pierwsza kapelka jest znana?
------------------------------------------------
...ładny jestem to po mamie mam...
zdebo

Author: zdebo

PM
Writen at: 2015-07-10 19:35:24
The Garden of Delight "znany" jest od roku:)
------------------------------------------------
Pozdrawiam
Krzysztof Rakowski
Krzysztof Rakowski

Author: Krzysztof Rakowski

PM E-mail
Writen at: 2015-07-12 21:17:34
Lebanon Hanover !
Oberer Totpunkt :)
PAST !

------------------------------------------------
ixolite

Author: ixolite

PM E-mail
Writen at: 2015-07-13 22:27:37
Już sama zapowiedź Fields Of The Nephilim na CP 2016 wystarczy mi do podjęcia jedynie słusznej decyzji : za rok walę do Bolkowa jak w dym ! A to nie wszystko : THE GARDEN OF DELIGHT, czyli dla mnie zespół nr 3 w historii rocka gotyckiego, podbija stawkę . I jeszcze niespodzianka w postaci NEAR EARTH ORBIT, czyli wspólny (i obliczony co najmniej na 3 płyty, jak wynika z news lettera, który otrzymałem z SolarLodge) projekt Artauda (TGOD, Merciful Nuns) i Ashleya (bardzo ceniony przeze mnie WHISPERS IN THE SHADOW). Już ten zestaw wystarczy, bym uznał przyszłoroczne CP za najlepsze i najważniejsze wydarzenie muzyczne ostatnich lat (at all !) No dobra, ale oprócz tego trzeba i tak wypełnić trzy festiwalowe dni muzyką, najlepiej miłą memu uchu … Zatem podpowiadam i przypominam po raz kolejny moje propozycje z poprzednich lat :
ROSA CRUX- właściwie napisałem już na tym forum tyle na ich temat, że więcej nie można. Ale może jednak trzeba ciągle pisać ? Dlaczego tak mi na nich zależy ? Bo to grupa z tych, co to „MUST-TO-BE”. Castle Party ze swym klimatem nie może obejść się bez ich występu, oni pasują tu jak nigdzie indziej, bo jeśli nie oni, TO KTO ? Wspaniała, pompatyczna, mroczna, i porażająca muzyka. Niezapomniany show na scenie z dziesiątkami płonących świec, jedyną w swoim rodzaju „elektroniczna perkusją” (nikt inny czegoś takiego nie stworzył !!!) i oryginalnym instrumentem, na którym gra Claude (porusza klawiszami a te za pomocą linek uruchamiają dzwony, takie kościelne, choć małych rozmiarów). Balet (?) „danse de la terre”. Niezwykły, przejmujący głos Oliviera Tarabo i dźwięk jego gitary. I do tego jeszcze chór, podkreślający monumentalizm wykonywanych utworów. Z tego co wiem zespół oferuje różne warianty występów- bardziej „na bogato” i mniej… Oczywiście wszystko jest kwestią odpowiednio wysokiej „kasy” ale obojętnie jaką opcję wybrałby Pan Krzysztof, to i tak należy ich brać w ciemno !!!
RAJNA (Francja) albo HEXPEROS (Włochy) albo MOON AND THE NIGHTSPIRIT (Węgry)- pokrewna muzyka, eteryczna, lek na skołatane nerwy albo odpoczynek dla uszu po jakimś głośniejszym i energetycznym występie na CP.
AZAM ALI albo NIYAZ- mieszanka elektroniki i egzotycznego, bliskowschodniego i irańskiego ethno, która powala oryginalnością i świeżością o wiele bardziej, niż te niemieckie produkty typu And One czy VNV Nation. Tyle tylko, że oni z Kanady, zatem zapewne drogo wypadłaby sama podróż do Polski (bilety lotnicze!!!).
SOLSTAFIR (Islandia)- ich ubiegłoroczna płyta Otta powaliła mnie z siłą Mike Tysona albo innego osiłka, takie wzbudza emocje. Po prostu skończone arcydzieło. Tym, co jeszcze nie znają polecam odsłuch na youtube, chociażby tylko jeden kawałek- np. Rismal. Chciałbym to usłyszeć „na żywca” pod murami Zamku… Ale z Islandii też, niestety, samolot…
I na koniec nasz rodzimy THE PROOF. Widziałem ich występ w 2010, ich potencjał zrobił już wtedy na mnie wielkie wrażenie, ale jak odsłuchałem sobie wczoraj na youtube ich kawałek „Ogień” z występu w zeszłym roku w Żorach, to mnie tym po prostu rozwalili na atomy !!!!! Kapitalny gitarzysta, wydobywający ze swej gitary klimaty podobne do zespołów nagrywających kiedyś dla niezapomnianej amerykańskiej wytwórni TESS Records. Wokalista, który charyzmą i sposobem artykułowania dźwięków przypomina mi nieco (a jakże !) Sopora Aeternusa. No i klawiszowiec, tworzący delikatne i misterne a w innych kawałkach mocne i hipnotyczne tło dla tych dwóch pozostałych. Kapitalni wykonawcy, ale już na pewno nie na występ w pełnym słońcu, tak jak w 2010 roku. To już raczej w ex-kościele ewangelickim dla nich miejsce !

No coż, headlinerzy na CP 2016 już są, zaś wymienione przeze mnie zespoły zapewne nie będą aspirować do takiego miana. Zatem- zapraszać !!!Added: 2015-07-13 22:27:37

OK, w moim przydługim monologu giną nazwy wykonawców, więc jeszcze raz, krótko:
ROSA CRUX (Francja)
RAJNA (Francja)
HEXPEROS (Włochy)
MOON AND THE NIGHTSPIRIT (Węgry)
Azam Ali albo NIYAZ (Kanada)
SOLSTAFIR (Islandia)
THE PROOF (Polska)
------------------------------------------------
Aeternus

Author: Aeternus

PM
Writen at: 2015-07-14 18:30:55
Proponuję:
Lacrimas Profundere
Lord of The Lost (proszę :c)
Project Pitchfork
Blutengel
XIII. Stoleti (długo ich w końcu nie było :) )
o FOTN nie proszę, skoro raczej będą
Angels Of Liberty
Nosferatu
New Breed (Norwegia) - https://www.youtube.com/watch?v=mfyPG3x8ED0 a tu fb: https://www.facebook.com/newbreednorway grają tradycyjnie, ale ciekawie. Niemal czuć powiew lat '80

więcej grzechów nie pamiętam...

Zapomniałabym jeszcze o:
Malaise
Screaming Dead
(spodobałby się dla wszystkich fanów deathrocka, ale też ogólnie gothic rocka)
------------------------------------------------
LoreleiVanSalem

Author: LoreleiVanSalem

PM E-mail
Writen at: 2015-07-15 08:59:04
Jeżeli będą Fieldsi, Aeon Sable i The Garden of Delight, to nawet Blutengel nie zepsuje mi przyjemności przyjazdu :D
------------------------------------------------
Per astra ad aspera.
Alienfiend

Author: Alienfiend

PM
Writen at: 2015-07-18 20:41:35
Może ten zespół?
Last Dusk, polecam wysłuchać :)

https://www.youtube.com/watch?v=V4NtMcvMrW0


------------------------------------------------
LoreleiVanSalem

Author: LoreleiVanSalem

PM E-mail
Writen at: 2015-07-20 17:18:13
Christian Death
Kommunity FK

Ashbury Heights
Monowelt
Dust Heaven
Keluar
Culture Kultür
AD:keY
Deathcamp Project
Foretaste
Acylum
Crimson Muddle
Felix Marc
Santa Hates You
The Last Days of Jesus
Die Braut
Totem Obscura
undertheskin
------------------------------------------------
eisen

Author: eisen

PM