Castle Party - CENTRUM W MROKU - w każdy czwartek od 22:00 do 0:00 - radio CentrumWriten at: 2010-08-27 19:09:12
CENTRUM W MROKU

Audycja ukazuje się od października 2000 roku. Program poświęcony jest takim gatunkom muzycznym jak: gothic rock, zimna fala, industrial, gothic metal, electro, synthpop. Do naszych ulubieńców należą m.in.: The Sisters Of Mercy, Tiamat, The Cure, Joy Division, Diary of Dreams, Paradise Lost, Katatonia, Anathema, Deine Lakaien, Wolfsheim, Lacrimosa, Therion, Fields Of The Nephilim, Nine Inch Nails, Pride And Fall, Covenant, Editors, Interpol.

Dzięki dobrym kontaktom z wytwórniami płytowymi możemy od czasu do czasu pochwalić się przedpremierowymi prezentacjami nagrań. Atutem programu są także wywiady z gwiazdami tworzącymi muzykę prezentowaną w Centrum w Mroku, przykładami mogą tu być rozmowy z muzykami Paradise Lost, Lacrimosa, Moonspell, Tiamat, Deine Lakaien, Anathema, Clan Of Xymox, Therion, New Model Army, Das Ich, The 69 Eyes, Wolfsheim, Deine Lakaien, Mandragora Scream czy choćby polskie Closterkeller, Moonlight lub Artrosis. Centrum w Mroku jest jedyną w naszym regionie (i jedną z kilku w kraju) audycją poświęconą wspomnianym gatunkom muzycznym.

W każdej audycji przypominamy fragmenty jednej, wybranej starannie płyty. Płyty która wpisała się mocno w gatunek, zmieniła postrzeganie muzycznego mroku, powaliła na kolana słuchaczy, która nawet po latach wzrusza, tumani, przestrasza. W ostatni czwartek miesiąca przedstawiana jest Mroczna10 lub Lista Dołujących Przebojów* - zestawienie budowane w oparciu o Wasze głosy.


Prowadzenie Kuba Czerniak


W ETERZE

Słuchaj audycji za pośrednictwem zwykłego odbiornika radiowego w Lublinie (i w promieniu 30 km od miasta) na częstotliwości 98,2 FM.

W SIECIACH KABLOWYCH

Lublin: UPC, Multimedia (91,2 FM)
Puławy: Telewizja Kablowa Puławy (106,6 FM)
Świdnik: Telewizja Kablowa Świdnik
Lubartów: Telewizja Kablowa (93,3 FM)

PRZEZ INTERNET
www.centrum.fm/radio.ram
www.centrum.fm/radio.m3u
------------------------------------------------
MK999

Author: MK999

PM