Castle Party - "żetony" do zakupu piwaWriten at: 2012-07-31 10:21:13
Rozumiem, że istnieje moda na festiwalowe żetony piwne, ich funkcją jest przyspieszenie sprzedaży piwa (nie trzeba czekać na wydawanie reszty) oraz zwiększenie dochodów ze sprzedaży piwa (w końcu wiele osób nie wykorzysta wszystkich zakupionych zetonow)

Castle Party to kameralny festiwal, żetony piwne w tym wypadku to straszne utrudnienie, dlaczego? Na moim przykładzie ;Pierwszy kontakt z żetonikami, upał, pot leje się z czoła, na małym dziedzińcu w sklepiku staram się kupić cole.. po wystaniu w kolejce miła pani informuje mnie, że aby ją zakupić potrzebuje żetonik na napój (tak sie wyraziła) wiec ide po żetonik.. "poprosze żetonik na napój" dostałem, wracam do sklepiku. Odczekałem swoje w kolejeczce.. daje żetonik trzymając już w ręku moją upragnioną zimną cole... Pani z rozbrajającą szczerością informuje mnie że mam zły żetonik.. bo potrzebny jest taki jak sam jak na piwo.. generalnie napiłem sie po jakichś 30 minutach. Kolejna sprawa w Piątek przed Closterami staram się kupić piwko a tu zonk.. nie ma żetoników piwka nie można nalać "tylko dla osob ktore mają żetoniki" mówie do Pani wyjątkowo nie moge poprostu zapłacić? Nie - ja nawet nie mam kasy zeby przyjąć pieniądze.. ok - nie pani wina poprostu zabrakło żetoników...


kupilem 3 piwa w piątek i jedno w niedziele (choc zazwyczaj bywało ich co najmniej 15)
założe się o moją oszczędzoną wątrobę że sprzedano o niebo mniej piwa niż zazwyczaj

innymi słowy ŻETONIKOM MÓWIMY ZDECYDOWANE I STANOWCZE NIE
------------------------------------------------
astari

Author: astari

PM E-mail Www
Writen at: 2012-07-31 17:08:22
z tego co napisałeś to jakaś chora jazda kurwa! mnie by tam h... strzelił!!!


FUCK ŻETONY!!!

czyj to pomysł????????????
------------------------------------------------
prusaknoise

Author: prusaknoise

PM E-mail
Writen at: 2012-07-31 17:34:43

Quote - prusaknoise:
z tego co napisałeś to jakaś chora jazda kurwa! mnie by tam h... strzelił!!!


FUCK ŻETONY!!!

czyj to pomysł????????????Fiskusa i wymogu fiskalizacji sprzedaży każdego kufla piwa. Wygodniejszym (dla sprzedających) jest wprowadzić żetony niż kasę fiskalną na każdym stoisku z napojami. Z rozmowy z paniami na stoisku Piasta tak wynikało. Podobno w tamtym roku posypało się trochę mandatów, co prawda nie na samym zamku tylko na stoiskach poniżej.

------------------------------------------------
"Jeśli kłócisz się z idiotą, najprawdopodobniej on robi właśnie to samo."
Andy

Author: Andy

PM
Writen at: 2012-07-31 18:02:04
Żetony są dla tego iż obecnie, według nowych przepisów, a skarbówka tego bardzo pilnuje,
kasa fiskalna musi być w każdym punkcie sprzedaży. Więc stawia sie ją tylko w jednym miejscu i sprzedaje w nim żetony, w innych punktach jest już tylko wymiana , nie sprzedaż. Takie czasy. A „skarbówka” była na zamku i sprawdzało to.
Dlatego są , żetony.

------------------------------------------------
Pozdrawiam
Krzysztof Rakowski
Krzysztof Rakowski

Author: Krzysztof Rakowski

PM E-mail
Writen at: 2012-07-31 21:39:03
Żetony równa się koszmar...tak samo płacenie za after żetonami których jak wiadomo nikt nie rozdaje za darmo:/ Czy cena karnetu naprawdę nie jest już wystarczającą ceną by na afterparty wejść ?
------------------------------------------------
Make Bats not Beats!
Krucek

Author: Krucek

PM E-mail
Writen at: 2012-08-01 10:38:29
Same żetony nie są złe - sam kupowałem je kiedy nie było kolejek i nie narzekałem. Moim zdaniem bardziej by się wszystkim opłaciło gdyby dało się pod koniec festiwalu zwrócić żetony i odzyskać kasę - tak bym kupił więcej i prawdopodobnie nabył więcej napojów. Przy obecnym systemie kupiłem tylko tyle ile na pewno wiedziałem że wykorzystam.
------------------------------------------------
krazyivan

Author: krazyivan

PM E-mail
Writen at: 2012-08-01 13:55:08
Skoro wprowadzenie żetonów wynika z upierdliwości fiskalizacji, to w sumie można zakończyć dyskusję, bo jest to konieczność. Jednak nawet bez tego wymogu są one dobrym pomysłem, gdyż przyśpieszają cały proces sprzedaży napojów. Jeśli operacja płacenia za 1 piwo trwa tyle samo co za 10 i istnieje odpowiednia możliwość to zdecydowanie warto jest ją wyciągnąć z pętli i wykonać tylko raz nawet jeśli kosztem tej oszczędności jest konieczność wprowadzenia dodatkowej jednorazowej operacji - stanie w kolejce po żetony. W pętli (przy każdym wydawaniu napoju) zostaje tylko błyskawiczna wymiana żetonu na napój.

Usprawnienia wymaga informacja:
1. O tym, że w ogóle obowiązuje taki system. Wywieszona przy wejściu oraz stoiskach dokonujących wymiany żetonów na właściwe artykuły.
2. O tym gdzie jest kasa - umieszczona w tych samych miejscach.
3. O tym, na co można wymieniać żetony, jak długo one obowiązują i czy można zwracać niewykorzystane. Ta informacja do umieszczenia przy kasie. Panie "od żetonów" w piątek nie były pewne czy będą one obowiązywać w sobotę i sporo osób (w tym ja) kupowało tylko do końca dnia, żeby sprawdzić.

Może jeszcze warto odsunąć kasę od stoiska z piwem, żeby nie mieszały się obie kolejki i niech żetony żyją długo i szczęśliwie. Dzięki nim wydawanie piwa szło szybko i byłem w tym roku w stanie spokojnie zdążyć z "wymianą płynów" w czasie przerwy popijając piwo przy którymś ze stolików pozbywając się kubka w wiadrze na śmieci zamiast rzucając na trawę pod nogi bawiącej się publiczności. No i w czasie koncertów mogłem się zająć koncertem a nie piwem.
------------------------------------------------
pozdrowionka
pinkdotR
pinkdotR

Author: pinkdotR

PM E-mail
Writen at: 2012-08-03 22:54:36
Ale to nie chodzi tylko o piwo...płacenie za aftery tymi że żetonami to przesada już gruba.Bo po co w takim razie płacimy za karnet.Są inne sposoby selekcji przy klubach by nie wchodzili tam ludzie nieporządani... i tak ja w tym roku musiałem sobie kościół ewangelicki odpuścić.Poza tym nie płacimy przecież za ten karnet groszy.A co do żetonów na picie... kawe,herbatę,napoje niealkoholowe powinny być tańsze niż 5 zł. Czy ktoś tu zapomniał że my w Polsce żyjemy?
------------------------------------------------
Make Bats not Beats!
Krucek

Author: Krucek

PM E-mail
Writen at: 2012-08-09 11:34:27
ehh a gdzie ta cena 3,5 za piwo T_T to byly czasy ^^ no ale tak, inflacja^^ w przypadku karnetow srednio o 20 zl drozej niz rok poprzedzający :) karnet na 3 dni (wczesniej 2 dni) 80 zł rok pozniej 100 zł.. 120.. 140.. 160.. 180.. 200.. potem o ile sie niemyle 230.. 240 i 260 :D


co do zetonikow.. skarbowka zamyka temat:)
------------------------------------------------
astari

Author: astari

PM E-mail Www
Writen at: 2013-07-17 15:47:17
Dziwna sprawa z tymi żetonami. Niby wymóg fiskalny ale nigdzie żadnego paragonu nie dostałem. Kasy fiskalnej też nie widziałem, ani na zamku, ani w kościele ;).
------------------------------------------------
Zapraszam na http://www.castleparty.info/forum/
maczek

Author: maczek

PM E-mail Www