Castle Party - Tarja TurunenWriten at: 2013-08-28 15:51:37
Co powiedzie na Tarję?
Po tegorocznym występie Anneke, który został nad wyraz dobrze przyjęty (mimo że w moim odczuciu, wyszło średnio), myślę że Tarja to nie najgorszy pomysł. Zwłaszcza że byłem na Jej solowym występie, i muszę przyznać robi wrażenie. :) No i w tym roku wydała nową płytę...

Tarja coverująca Alice Coopera ^^


Tarja z nowej płyty:


------------------------------------------------
Alexander

Author: Alexander

PM
Writen at: 2013-08-28 16:27:35
Niebawem pojawią sie kolejne potwierdzenia, więc sami zobaczycie z kim rozmawiamy:)

------------------------------------------------
Pozdrawiam
Krzysztof Rakowski
Krzysztof Rakowski

Author: Krzysztof Rakowski

PM E-mail
Writen at: 2013-08-28 17:22:40
Od lat powtarzam, że Tarja (lub podobny jej wykonawca np. Therion) to byłoby najlepsze do CP wydarzenie w przeciągu ostatnich lat, które pozwoliło by ostatecznie uzdrowić ten festiwal, ale wydaje mi się, że z przyczyn o których nie chce mi się już pisać, jest to raczej niemożliwe i szanse na to są bliskie zeru....
------------------------------------------------
Kto zna się na wszystkim, nie zna się na niczym
Vlad TepeS

Author: Vlad TepeS

PM E-mail
Writen at: 2013-08-28 20:12:56
To chyba jakiś żart.
Przecież ona należy do dość popularnych wykonawców, których grupą docelową są nie tylko ludzie z DI, dzięki czemu dość często gra w Polsce. Nie lepiej zaprosić kogoś, kto poza CP nie ma szans aby wystąpić w naszym kraju?????

Jeśli już koniecznie niektórzy ludzie upierają się przy klimatach symphonic/gothic metal to jest dużo innych zespołów, których na innym koncercie w PL niż poza CP nie macie szans zobaczyć.
------------------------------------------------
Glas

Author: Glas

PM E-mail
Writen at: 2013-08-28 20:41:19
Lacrimosa, VNV Nation, De Vision, Clan of Xymox też grają samodzielne koncerty w Polsce, Kat, Closterkeller, Artrosis zagrali setki koncertów w Polsce itp. czy to powód, żeby ich nie zapraszać nigdy do Bolkowa.... Tarja w Bolkowie nigdy nie grała... Jak słyszę taki argument, to po prostu padam Co z tego, że zagrała kilka koncertów w Polsce (bodaj 6) w swojej całej karierze, w Niemczech to ponad 10 koncertów gra w jednym miesiącu, a i tak jest zapraszana na większość festiwali... Tam to jakoś nikomu nie przeszkadza. Po drugie nie każdego stać, żeby jeździć ciągle do Warszawy lub Krakowa, na ;pojedyńcze koncerty poszczególnych wykonawców np. Tarji, bo w innych miejscach takich koncertów praktycznie nie ma.... Ja Tarje do tej pory widziałem dwa razy i chętnie zobaczyłbym ją poraz 3 na CP... Wole ją niż jakiś nieznany zespolik typu At The Lake lub Victorians, bo jeśli chodzi o gotycki metal symfoniczny, na CP, to tylko takie gwiazdy funduję się fanom tego gatunku...
Powala mnie też cyt"Przecież ona należy do dość popularnych wykonawców, których grupą docelową są nie tylko ludzie z DI, dzięki czemu dość często gra w Polsce" Po pierwsze CP najpierw było festiwalem GOTYCKIM, a potem dopiero DI, po drugie wśród wielu fanów niektórych zespołow electro jest sporo technomaniaków, a nawet drechów z spod remizy, czy zatem mamy z tego powodu wykluczyć też z CP te wszystkie Icon of Coil, Fronty, Combichristy itp.?
------------------------------------------------
Kto zna się na wszystkim, nie zna się na niczym
Vlad TepeS

Author: Vlad TepeS

PM E-mail
Writen at: 2013-08-30 10:11:07
Panie Krzysztofie - czekamy z niecierpliwością. :)

Glas - oczywiście, że lepiej. Ale wyobraź sobie, że na zaproszenie np. Ava Inferi, są szanse jeszcze mniejsze, niż na Tarję. Sam nie przepadam za zespołami popularnymi w gatunktu metalu symfonicznego - nie przepadam za Within Temptation, Leave's Eyes itd. Zespoły mniej znane, są często po prostu lepsze. Ale z drugiej strony - ile ludzi przyjdzie na Tarję, a ile na Ava Inferi? Tarja może robić za główną gwiazdę, jak Anneke. I o wiele bardziej się do tego nadaje, niż jakieś Within Tempt., Leave's Eyes, czy nawet pożałowania godny obecny Nightwish z Anetką na wokalu.

Chyba że w myśl używania nieznanej nam mocy do przywracania rozpadłych zespołów, organizatorzy w tym roku porwą się na połączenie Nightwisha z Tarją.. To by była niesamowita wiadomość! A wiem że solowe płyty Tarji nie powalają, a i sam Nightwish nie radzi sobie najlepiej.. Obym trafił. ^^
A nawet jak nie to liczę na powrót Tarji do Nightwish.. Cóż - z punktu widzenia czysto materialnego, opłaca się to i tym i tym. :) A wiem że kasa to potężna siła sprawcza. :3

Vlad - jeśli Castle Party miałoby być festiwalem WYŁĄCZNIE gotyckim, to na lineupie nie mogłoby się pojawić ani electro spod znaku Icon Of Coil, ani żaden metal symfoniczny spod znaku Within Temptation czy Leave's Eyes (i Tarja... :( ).
Więcej z MUZYKĄ GOTYCKĄ, to ma wspólnego Psyclon Nine, niż Tarja (którą akurat lubię w przeciwności do Pani Liv K.)
Twoje "uznawanie" coś za muzykę gotycką.. nikogo nie obchodzi. I bynajmniej nie wpływa na oficjalną klasyfikacje gatunkową, która jest tylko po to by BYĆ UŻYTECZNĄ (a gatunek to muzyka o jakieś konkretnych cechach brzmienia), a jak tego nie rozumiesz, to idea podziału gatunkowego traci sens.
------------------------------------------------
Alexander

Author: Alexander

PM
Writen at: 2013-08-30 11:24:11
Anette Olzon nie śpiewa już w Nightwish od roku (gratuluje aktualnej wiedzy ;-) ) obecnie wokaliską tej kapeli jest Floor Jansen (d. After Forever, ReVamp).
Co do pozostałej części się nie odnoszę, bo ani mnie nie obchodzą czyjeś sympatie i antypatie, ani klasyfikacje, jednak jeśli ktoś uważa, że muzyka gotycka to tylko jakieś konkretne cechy brzmienia, to nigdy tej muzyki nie zrozumie, choćby jej i 1000 lat słuchał ;-)
------------------------------------------------
Kto zna się na wszystkim, nie zna się na niczym
Vlad TepeS

Author: Vlad TepeS

PM E-mail
Writen at: 2013-08-30 14:15:00
O, czas najwyższy. :)
Jakoś się nie interesuję NW, a nie było głośno o odejściu Anetki, ani z najnowszą nic mi nie wiadomo by coś nagrali, więc nie ma się co dziwić, że nic mi nie wiadomo. :)

Akurat Floor jest ok. A do Nightwish najlepiej pasuje wokalistka po doświadczeniach z power metalem. :) Nie mogę powiedzieć bym słuchał Floor, ale jest ok. :) Mogli wybrać gorzej. :P

Nie powiedziałem że muzyka gotycka to TYLKO jakieś konkretne brzmienia, tylko że MA (posiada) jakieś konkretne cechy brzmienia. Ktoś chyba nie opanował jeszcze czytania ze zrozumieniem. ;)

Ktoś, czyli ja, uważa raczej, że nie ma sensu nazywać czegoś co muzyką gotycką nie jest, mianem muzyki gotyckiej, bo robi się, za przeproszeniem, burdel. A kojarzenie muzyki gotyckiej z metalem symfonicznym po pewnym czasie robi się irytujące. :/ Nie mówię że metal, nawet ten symfoniczny, nie może być gotycki. Ale większość zespołów popularnych grających metal symfoniczny, ma tyle wspólnego z gotykiem, co mój kot z bulterierem. Pomijając że nie mam kota. ;) [Znaczy się miałem, ale zmarł.. :( ]

Ps. Powiedzenie zostało, głównie od tego, że miałem agresywnego kota, który nieco bardziej w zachowaniu przypominał psa, i to nie tego z tych milszych. Ale mimo przypominania psa, psem nie był.
------------------------------------------------
Alexander

Author: Alexander

PM